Уапсени двајца Арачиновци, се обиделе да прегазат полицаец во Куманово

Во саботата околу 22:30 часот во село Никуштак, општина Липково, полициски службеници ги лишиле од слобода И.С.(48) и Б.С.(23), двајцата од село Арачиново, соопшти МВР.

Лица два часа претходно, околу 20:30 часот на бул.„Трета македонска ударна бригада“ во Куманово одбиле да се легитимираат и со возило се обиделе да удрат полициски службеник, кој извршувал службени дејствија.

Арачиновците биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  Најплатен е Верушевски, Владата ги објави платите на советниците на Заев

Поврзани вести

Собрание: Закажани седници на четири комисии

Слободен печат

ЈП „Водовод и Канализација“: Дел од Општина Ѓорче Петров без вода

Слободен печат

ЕВН: Денеска неколку скопски општини ќе струја

Слободен печат

Метео: Сончево со умерена облачност и температура до 24 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Виц на денот: Салон за убавина

Слободен печат

Остави Коментар