Уапсени двајца крадци од Скопје

Вчера во 21 часот, полициски службеници ги уапсиле А.М.(24) и З.В.(19), двајцата од Скопје. Тие се осомничени дека на 30.10.2021 одзеле техничка стока од објект на улицата .„Бутелска”, сопственост на А.Р. од Скопје.

Со нив бил извршен службен разговор и за настанот бил запознаен Јавен обвинител. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава

Видео на денот