Уапсени 22 мигранти на автопатот Гевгелија – Скопје

На 10.08.2019 околу 15,00 часот полициски службеници од полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“ и ПС за граничен надзор „Михајлово“ во близина на Демир Капија,  кај месноста викана „Острово“ пронашле 22 мигранти од Пакистан и од Бангладеш. Во оваа акција на МВР приведен е А.Љ. од Арачиново.

Прочитајте и...  Владеачката партија во Јапонија ќе побара од премиерот Абе да ја откаже посетата на Си Џинпинг

Прочитај повеќе

Цената на нафтата на „корона нишалка“

Слободен печат

Јужнокорејскиот Парламент прогласи тревога, пратеник бил заразен со коронавирус

Слободен печат

Штипското Инфективно одделение преполно со пациенти, стапува на сила планот Б

Слободен печат

Коцевски: Состојбата со Ковид-19 во Велес и Велешко е стабилна

Михаило Донев

Најголем дневен пораст на заболени во Хрватска: Нови 96 случаи на коронавирус, две лица починаа

Слободен печат

Државјани на Колумбија печателе лажни евра

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛДП демантира: Чедомир Јовановиќ не е на кислородна поддршка, туку е во стабилна состојба

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат

Со фондови од ЕУ Шпанија ќе инвестира во спас на својата економија

Слободен печат

Кочанчанец удирал продавач со тврд предмет, зашто овој му рекол да носи маска

Слободен печат

Филипче: Споредувањето на простите бројки на регионално ниво нема смисла, треба да се знае на што се должи растот на заболени

Слободен печат

До 2030 година Јапонците планираат да ги затворат сите термоелектрани

Слободен печат