Уапсени 12 дилери на дрога и оружје, меѓу нив и полицаец

Полиција / Фото: МВР

Дванаесет уапсени скопјани, меѓу нив и еден полицаец, а пронајдено е и големо количество на оружје, но и дрога. Ова е досегашниот епилог од полициската акција која е реализирана рано утринава во скопската населба Сингелиќ и околните населби. Акцијата е реализирана по наредба на Јавното обвинителство. Мета биле трговци на оружје.

Како што дознаваме, во некои од домовите на сега уапсените е пронајдена одредена количина на наркотици. Дилерите на дрогата и оружјето се уапсени и веќе се на распит во полициска станица, а од МВР повеќе детали за акција најавија во текот на денешниот ден.

Видео на денот