Уапсена тетовка, пронајдена марихуана во нејзиниот дом, синот побегнал

Марихуана/ Фото архива

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од СВР Тетово вчера ја лишиле од слобода С.М.(50) од Тетово. При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага, дробилка и пари.

Како што информира денеска МВР, С.М. била приведена во полициска станица, додека нејзиниот син Б.М.(21) го напуштил местото.

– По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави, се вели во соопштението од МВР.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот