Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час

Таа е уапсена поради нарушување на јавниот ред и мир со агресивно однесување.

Вчера во 16.30 часот на крстосницата на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ со улицата „Никола Карев“ во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје е уапсена В.И.(53) од Скопје. Таа е уапсена поради непочитување на забраната за движење во време на полициски час и нарушување на јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници при вршење на службени дејства.

Прочитајте и...  Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Прочитај повеќе

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски

Десет приведени за полициски час, девет од нив и за нарушен јавен ред и мир

МИА Агенција

Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат

Вооружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Слободен печат

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Слободен печат

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Гевгелија загина мотоциклист по судир со трактор

Слободен печат

Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Полицискиот час не го почитувале 52 лица, приведени се 28 од нив

Слободен печат

Казни за четворица скопјани кои без дозвола се шетале за време на полициски час

Слободен печат

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Слободен печат

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен печат