Уапсена гевгеличанка фатена со кокаин

МВР вчера уапси гевгеличанка со престој во Скопје, која во својот дом чувала кокаин.

-На 22.09.2020 во 20.00 часот на ул.„Никола Тесла“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.К.(39) од Гевгелија, бидејќи при претрес во куќа во Скопје каде таа престојува, извршен со судска наредба, биле пронајдени прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја- стои во дневнот билтен на МВР.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Нови 561 случаи на коронавирус, 22 лица починаа, 197 пациенти се оздравени

Поврзани вести

Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Уапсен велешанец кој на 3. мај опожари автомобил

Слободен печат

Во Аеродром претепано 16-годишно момче и уште неколку тепачки низ Скопје

Слободен печат

Во Мала Речица уапсен газда на локал

Слободен печат

Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Слободен печат

Остави Коментар