ВестиХроника

Уапсен затворски бегалец

Уапсениот бил спроведен во казнено-поправната установа во Штип на одслужување на казната.

Вчера на скопскиот меѓународен аеродром бил уапсен Д.Н., по кого била распишана потерница со мерка: Апси!

– При проверка на личните податоци, на граничниот премин „Аеродром – Скопје“, полицијата го лишила од слобода лицето Д.Н. (31) од Свети Николе, бидејќи тој бил дел од таканаречената „Стоп“ листа, во која била назначена мерката „апси“, направена од страна на Одделение за потраги од Свети Николе – велат од полиција.

Уапсениот им бил предаден на полициските служби во Скопје кој го спровеле во казнено-поправната установа во Штип на одслужување на казната.

Тагови
Прикажи повеќе

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Исто прочитајте

Close
Close