Уапсен затворски бегалец - Слободен печат
ВестиХроника

Уапсен затворски бегалец

Уапсениот бил спроведен во казнено-поправната установа во Штип на одслужување на казната.

Вчера на скопскиот меѓународен аеродром бил уапсен Д.Н., по кого била распишана потерница со мерка: Апси!

– При проверка на личните податоци, на граничниот премин „Аеродром – Скопје“, полицијата го лишила од слобода лицето Д.Н. (31) од Свети Николе, бидејќи тој бил дел од таканаречената „Стоп“ листа, во која била назначена мерката „апси“, направена од страна на Одделение за потраги од Свети Николе – велат од полиција.

Уапсениот им бил предаден на полициските служби во Скопје кој го спровеле во казнено-поправната установа во Штип на одслужување на казната.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close