Уапсен тинејџер од Чегране, со нож нападнал врсник

Еден од најопасните сериски убијци во Англија до крајот на животот ќе остане во подземна самица/ Фото: МИА

16-годишен жител на гостиварското село Чегране бил уапсен по пријава дека синоќа со остар предмет нападнал врсник, соопшти Министрството за внатрешни работи.

– На 28.11.2021 во 00:30 часот во с.Чегране, гостиварско од полициски службеници од СВР Тетово е лишен од слобода 16-годишен малолетник по претходна пријава дека на 27.11.2021 околу 22,45 часот на локален пат Гостивар с.Чегране во близина на поранешна железара, по претходна расправија, физички нападнал со остар предмет друг 16-годишен малолетник, посочуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Видео на денот