3 C
Скопје

Уапсен тетовец, уценувал жена од Пирок со компромитирачки фотографии

Полициски службеници од СВР Тетово вчера околу 13.30 часот го лишија од слобода А.И.(32) од с.Пирок, тетовско, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „уцена“, казниво по член 259 од Кривичниот законик.

Имено, според пријавеното претходниот ден околу 21 часот, од страна на триесет и двегодишна жителка на тетовско село, приведениот ја уценувал преку социјалната мрежа „Фејсбук“ дека ако не му даде пари ќе објави компромитирачки фотографии.

А.И. е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Приведен крадец од Штипско: За два месеца извршил 22 кражби од кои 11 сам

Поврзани вести

Приведен крадец од Штипско: За два месеца извршил 22 кражби од кои 11 сам

Слободен печат

Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Слободен печат

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Слободен печат

Остави Коментар