Уапсен скопјанец кој со пиштол пукал кон кучиња во парк во Аеродром

Денеска, во раните утрински часови во полициската станица Аеродром било пријавено пукање кон кучиња во парк на булеварот „Видое Смилевски Бато“.

Како што информираат од МВР, во врска со настанот е уапсен 69-годишен скопјанец, за кој откако излеге на терен, полицајците констатирале дека пукал кон кучиња со пиштол „црвена застава“.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Тринаесет затвореници од „Идризово“ во самоизолација: Засега никој не развил симптоми на коронавирус

Прочитај повеќе

До темел изгоре куќа на старица од Крива Паланка

Слободен печат

Бремена жена во шести месец се породила сама дома, родила мртов плод

Слободен печат

Претепан лекар од Тетово!

Слободен печат

Скопјанец починал откако го каснало стршлен

Слободен печат

Жител од село Дорфулија настрада од гром

Слободен печат

Се запали куќа во Охрид, повреден 25-годишен охриѓанец

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Автомобил удрил во мопед, повреден малолетник

Во светиниколско загина овчар од удар на гром

Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август

Брачен пар од Добридол починале во ист ден

Слободен печат

Украдени милион евра од куќа во Нерези

Слободен печат

Сообраќајка кај кичевското село Колари, едно лице тешко повредено

Слободен печат