Уапсен скопјанец баран за изнуда

Сега уапсениот барал 10.000 евра од жена од тетовското село Селце на која и се заканувал по нејзиниот живот.

Тетовската полиција вчера го уапси 34-годишниот И.Р. од Скопје по кого имало потерница за издржување затворска казна за дело од 2011 година, а во меѓувреме за него имало уште една пријава. Тој од жена од тетовското село Селце се обидел да изнуди 10.000 евра.

Вчера околу 19.20 часот, во угостителски објект на влезот во Тетово е уапсен И.Р. по кого била распишана потерница за доиздржување на затворска казна. Тој со група од неколку лица во 2011 година извршил разбојничка кражба во позната тетовска златарница во центарот на Тетово. Вчера пак, во 14 часот А.К.(34) од тетовско Селце, која со И.Р. се запознала преку социјални мрежи, го пријавила за изнуда, зашто и се заканувал по нејзиниот живот и и барал 10.000 евра, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Прочитајте и...  Тешка сообраќајка во Куманово, едно лице загина

По приведувањето И.Р. им бил предаден на службите од кaзнено-поправната установа „Идризово” во Скопје.

Прочитај повеќе

Тешка сообраќајка во Куманово, едно лице загина

Слободен печат

Приведен 61-годишник кој пред три дена силуваше девојче во Тетово

Марина Дамческа

Затвореник косовец предизвикал пожар во затвор „К’шање”

Слободен печат

Притворен Македонец кој бил спречен во обид за учество во странска војска и параполициски формации во Сирија

Слободен печат

Приведен скопјанец кој мастурбирал пред граѓани

Слободен печат

Магацин и возило изгореа во пожар во охридско Велгошти

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Обвинение против две лица, вработени во Град Скопје, кои присвојувале пари од граѓаните кои плаќале данок и надоместоци

Слободен печат

Кривична за жител на Дебар кој обиде да силува сограѓанка

Слободен печат

Притвор за лицето кое обљуби 14-годишно девојче во Гевгелија

Слободен печат

Уапсен гевгеличанец за силување на малолетничка

Слободен печат

Бројот на жртви од трагедијата во Романовце се искачи на пет

Слободен печат

Триесетдневен притвор за полициски службеник кој земал мито

Слободен печат