10 C
Скопје

Уапсен познат сопственик на ресторани и клубови во Белград поврзан со Веља Невоља

Александар Кајмаковиќ, со надимак Аца Босанац, сопственик на повеќе познати ресторани и клубови во Белград, беше уапсен денеска заради сомневање дека соработувал со Вељко Беливук, кој на 4 февруари беше уапсен како организатор на криминална група.

Аца Босанац е приведен во Службата за борба против организиран криминал, објавија српските медиуми.

„Се сомнева дека фирмите на Вељко Беливук ги водел Кајмаковиќ. Исто така се проверуваат и сомневањата дека Кајмаковиќ, заедно со Беливук учествувал во изнуда на одредени сопственици на деловни простори во луксузни локации во Белград, вели неименувани извори цитирани во српските медиуми.

Прочитајте и...  Заев: Концептот Отворено владино партнерство приднесе земјата да се трансформира од заробена држава во отворен и прогресивен пример

Поврзани вести

Лондонската полиција уапси маж кој носел секира на улица

Слободен печат

Запленета рекордна количина дрога на хрватско пристаниште: Околу 500 килограми кокаин скриени во контејнер со банани

Слободен печат

Богатството на Џек Ма се зголеми за 2,3 милијарди долари за само еден ден

Слободен печат

Силен земјотрес од 5,2 степени регистриран кај грчките острови Нисирос и Кос

Слободен печат

Инцидент „тежок“ 916 милиони долари: Властите на Суецкиот канал бараат од сопственикот на бродот да ја плати оштетата

Слободен печат

Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани

Слободен печат

Остави Коментар