Уапсен маж зашто и се заканувал на сопругата со која се разведува

Фото: МВР

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници од ОВР Гостивар го привеле 31 годишниот С.С. од Гостивар, постапувајќи по претходна пријава дека агресивно се однесувал и се заканувал на неговата 45 – годишна
сопруга со која е во бракоразводна постапка. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот