8 C
Скопје

Уапсен маж од Арачиново кој шверцал мигранти од Бангладеш

Полициски службеници го лишиле од слобода А.К.(30) од с.Арачиново, Скопско, кај кого при извршена контрола во патничко возило „ауди”, со скопски регистарски ознаки, биле пронајдени четири мигранти од Бангладеш.

Како што соопшти МВР, настанот се случил вчера во 15.00 часот на патот Куманово – Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот

Прочитајте и...  Скопјани се тепале во казино

Поврзани вести

Притворен е гостиварец кој извршил разбојничка кражба

Сандаци со муниција од Втората светска војна пронајдени кај Машка плажа во Струга

Гостиварец на бензиска пумпа плаќал со фалсификувани пари

МВР: Граѓаните да внимаваат при продажба на автомобили

Слободен печат

Поднесено обвинение за неколку кражби на велосипеди во Скопје

Слободен печат

СВР Тетово: Две украдени возила во Тетово, едното најдено оставено на автопат

Слободен печат

Остави Коментар