Уапсен малолетник кој навредувал полицајци 

Малолетник навредувал полицајци па бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Неготино до целосно документирање на случајот, по што, ќе биде поднесена соодветна пријава. За ова попладнево информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

-Вчера  кај селото Црвени брегови, Неготинско при сообраќајна контрола на товарно моторно возило марка „сканиа” со скопски регистарски броеви и управувано од Л.Д. (24) од Виница, се констатирани повеќе прекршоци. Потоа е побарано од возачот во придружба на полициски возила да се упати кон Полициската станица – Неготино. Кога стасале кај  железничкиот премин,  колоната била пресретната од автомобил марка „сеат  алтеа” со тетовски регистарски броеви и и било попречено движењето. Во моментот кога реагирале полициските службеници, неовластено биле снимени од седумнаесетгодишен малолетник од Виница со неговиот телефон. По барање од полициските службеници да им го предаде телефонот,  малолетникот одбил да го даде и почнал да ги навредува, појасни Додевски.

Прочитајте и...  Обвинение против две лица, вработени во Град Скопје, кои присвојувале пари од граѓаните кои плаќале данок и надоместоци

Прочитај повеќе

Магацин и возило изгореа во пожар во охридско Велгошти

Слободен печат

Обвинение против две лица, вработени во Град Скопје, кои присвојувале пари од граѓаните кои плаќале данок и надоместоци

Слободен печат

Кривична за жител на Дебар кој обиде да силува сограѓанка

Слободен печат

Притвор за лицето кое обљуби 14-годишно девојче во Гевгелија

Слободен печат

Уапсен гевгеличанец за силување на малолетничка

Слободен печат

Бројот на жртви од трагедијата во Романовце се искачи на пет

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Триесетдневен притвор за полициски службеник кој земал мито

Слободен печат

Обвинение против лицето кое криеше марихуана во куќата на својот дедо

Слободен печат

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Слободен печат

ОЈО Скопје поднесе Обвинителен предлог против албански државјани за тешка кражба

Слободен печат

Од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Слободен печат

Жител на Арачиново осомничен за неовластена продажба на марихуана

Слободен печат