Уапсен гостиварецот кој ја масакрираше својата сопруга со нож и секира

По повеќе од триесет часа потрага, полициски службеници од ОВР Гостивар го обезбедија и приведоа Б. И (67) осомничен за убиство.

Според полициски извори, тој бил фатен во близина на локален пат помеѓу гостиварските села Страјане и Трново попладнево околу 16 часот. Со потрагата ставен е крај на неизвесноста околу крајниот исход на драматичниот настан кој започна вчера од рано утро.

Попладнево, по лишувањето од слобода Б. И ќе биде задржан во полициска станица Гостивар. По сослушувањето, најверојатно утре ќе биде предаден на судија на претходна постапка со соодветен поднесок, а тоа било кривична пријава за убиство.

Гостиварецот, непосредно по откривањето на телото на неговата сопруга исчезнал и според пријавата бил единствен осомничен за убиството и беше покрената потрага. Настанот ја вознемири гостиварската јавност, најмногу поради жестокоста и начинот на кој е извршено убиството.

Прочитајте и...  40% од тестираните се позитивни на корона во изминатото деноноќие, 32 починати

Според ОЈО шеесет годишна Џ.И. била најдена мртва со соба од семејната куќа со повеќе рани нанесени со секира и нож. Според првичните информации, до трагедијата дошло по настаната расправија поради нарушени меѓусебни односи.

Гостиварец ја усмртил сопругата со нож и секира, ја пронашол синот

Поврзани вести

Притвор за 24-годишник од Челопек кој пукал по расправија со соседот

Слободен печат

Од коронавирусот почина Зоран Росоманов, зетот на легендарната Виолета Томовска

Слободен печат

Џафери уценет: Или онлајн Собрание или координации без опозиција

Весна Тодоровска

Работи што треба да ги знаат сите Македонци: Осум особини на македонскиот јазик што ги нема во бугарскиот јазик

Јазичарница

ФОТО: Наскоро ќе блесне новогодишната елка на плоштад

Слободен печат

СДСМ: Мицкоски е изгорен од желба Македонија да не успее

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian