УАПСЕН ДОМИНИКАНСКИОТ ЕСКОБАР: Шверцерската мрежа на „кралот на кокаинот“ покривала три земји (ВИДЕО)

Доминиканецот Сесар Емилио Перлата е уапсен во Колумбија. Тој го добил прекарот „крал на кокаинот” бидејќи наводно е одговорен за шверцување на еден тон дрога од Карибите во САД и во Европа.

– Перлата (44) е уапсен во понеделникот во утринските часови во Картахени, северниот дел на Колумбија, изјави доминиканскиот државен судија.

Според податоците од американскиот Федерално истражно биро (ФБИ) мрежата за шверц која ја водел Перлата била активна во Венецуела, во Порторико и во Колумбија.

Прочитајте и...  Мицотакис му изрази поддршка на Вартоломеј за Света Софија

Мрежата била откриена по околу 60 полициски акции, во кои се уапсени 18 луѓе.

ФБИ понуди 100.000 долари за информации за Перлати, кој е осомничен за транспорт на „еден тон кокаин во САД, во Порторико и во Европа”.

Прочитај повеќе

Николовски: На 15 јули одлучуваме за нашата иднина

МИА Агенција

Спасовски од Куманово: Излезете на гласање безбедно е, изберете сигурност

МИА Агенција

Пандемијата на коронавирусот во светот не слабее

МИА Агенција

Нови „бомби“ за Мицкоски, ги убедувал независните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ да не гласаат за законот за ОЈО

Слободен печат

Димковски: Консолидација на земјоделско земјиште е државна политика

МИА Агенција

Реконструирана улицата „Александар Урдаревски” во Бутел

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Мексико, повеќе од 6.000 новозаразени со Ковид-19

МИА Агенција

Победа на Бајден и Трамп на примарните избори во Луизијана

МИА Агенција

Во Австралија уште 279 нови случаи на Ковид-19, од нив 273 во Викторија

МИА Агенција

Маж од Тексас отишол на „коронавирус забава“ по што се разболел и починал

Слободен печат

Српски министер е позитивен на ковид-19

МИА Агенција

Во Бразил над 35 илјади нови случаи, сопругата и ќерките на Болсонаро негативни на ковид-19

МИА Агенција