Уапсен 22-годишник кој избегал од затвор

Тој бил баран со потерница поради бегство од казнено-поправната установа затвор „Скопје“.

Денеска во 8.50 часот, полициски службеници при СВР Скопје го лишиле од слобода А.А.(22) од село Глумово, скопско.

Тој бил баран со потерница поради бегство од казнено-поправната установа затвор „Скопје“.

Апсење на Ќафасан: Уапсени седум лица, дозволиле и вршеле шверц на стока

Видео на денот