Твитер му го суспендираше профилот на Канје Вест! (ФОТО)

Славниот рапер и музички продуцент Канје Вест последниве месеци во повеќе наврати непријатно ги изненади и ги загрижи своите бројни обожаватели со скандалозните постапки, а капката која ја прели чашата, најверојатно е уринирањето по Греми наградите.

Вест, по се изгледа се бори силно изразена фаза од неговото биполарно пореметување, за кое јавно зборуваше, а истото го тврди и неговото семејство, кое се обидува да го врати на вистинскиот пат.

Ким Кардашијан конечно проговори за нервниот слом на Канје Вест: Немоќни сме, тој не е добро!

Во вчерашните испади на социјалната мрежа Твитер, Канје покрај инцидентот со Греми наградите, ги прозва и издавачките куќи, откри доверливи договори, телефонски броеви и контакти, а бараше и очајнички помош од неколку познати личности.

Канје распука со обвиненија, па уринираше врз наградата: Верувајте ми, нема да запрам! (ВИДЕО)

Бидејќи раперот„ претерал со објавите“, неговиот профил на Твитер не е избришан, туку е блокиран на 12 часа. Ова го потврди и неговиот пријател, поранешниот кошаркар Рик Фокс.

Прочитајте и...  Три хороскопски знаци студени како мраз: Ќе ви го скршат срцето без размислување

Поврзани вести

Три хороскопски знаци студени како мраз: Ќе ви го скршат срцето без размислување

Слободен печат

Броиме калории: Дали ајварот ќе ве здебели?

Слободен Печат

Научник намерно се заразил со корона по вторпат: Ги проучил антителата, а заклучокот не е многу оптимистичен

Слободен печат

Како старата правосмукалка да ја претворите во нова: Потребен ви е само картонот од кујнските бришачи!

Слободен Печат

ВИДЕО: Општа тепачка на летот за Порторико: Жена предизвика тепачка поради кавга околу заштитните маски

Слободен печат

Никол Португалски провоцира: Дали пораките и фотографиите од нејзиниот Инстаграм се упатени кон Бред Пит?

Слободен Печат

Остави Коментар