Твитер гори: Магаре врзано карши Влада, се фаќа сеир дека дошло по грант од 83.000 евра (ВИДЕО)

Видео со врзано магаре спроти објектот на Владата е поставено на Твитер што веднаш е споделувано и на останатите социјални платформи, но привлече внимание и на медиумите. Засега не е познато дали станува збор за некаква случајност или герила акција преку која се испраќа скриена порака преку „Илинденска“ во врска со Националната агенција за финансирање на европски образовни програми и мобилност на чие чело е Лидија Димова и скандалот за тренинг на магариња.

На видеото во траење од 11 секунди се гледа магаре врзано за дрво зад автобуската постојка, а во описот стои „аааууууу другари драми, магаре дошло пред Влада, ваљда ќе го бара грантот од 83.000 евра“.

Прочитајте и...  Струите во ВМРО ДПМНЕ ја „горат“ или редефинираат партијата

 

Поврзани вести

ВИДЕО: НОВИ ДЕТАЛИ – Напаѓачот што Франција ја обви во црно пристигна со воз од Италија со документ на Црвен крст

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Шеријатската сопруга на озлогалсениот ИСИС-овец Лавдрим Мухаџери се исповеда пред јавноста

Илинка Иљоска

„Маската на Меркел е кинески фејк“: Експертите тврдат дека еден детал недостасува

Слободен печат

ВИДЕО: Парите тука често паѓаат од небо: Кинез фрлал банкноти од зграда, но брзо бил уапсен поради мотивот

Слободен печат

Над 45 милиони луѓе во светот се заразиле со коронавирус

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Успешно оперирана циста на матка тешка 90 килограми – хирурзите од ГАК и го спасија животот на 45-годишна жена

Слободен печат

Остави Коментар