ТВ Клан: Макрон нема да го промени ставот за Македонија и Албанија – Слободен печат
ВестиМакедонија

ТВ Клан: Макрон нема да го промени ставот за Македонија и Албанија

Франција и вечерва рече „не“ за Македонија и Албанија. Репортерот од Брисел на Телевизијата Клан информираше дека Макрон не го променил ставот за проширување на Европската Унија.

Претходно, претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, во изјава за Телма рече дека сè уште има земји членки кои се скептични за прашањето за отворање на пристапни преговори со Македонија и Албанија.  Туск рече дека е многу тешко да се најде прифатливо решение за сите членки на ЕУ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close