Турските безбедносни сили започнаа антитерористичка операција против ПКК

Турција ја почна антитерористичката операција „Каран-5″ со вклучување на речиси три илјади припадници на силите за безбедност, соопшти турското Министерство за внатрешни работи.

Операцијата ја изведуваат 179 тимови со 2.625 луѓе во округот Дијарбакир, Бингол и Муш во источна Турција.

Прочитајте и...  Оливер Спасовски е негативен на тестот за ковид-19, но останува во домашна изолација

Прочитај повеќе

Штипските епидемиолози почнаа со тестирањето на работниците од петте конфекции

МИА Агенција

Двајца загинати во протестите во Чикаго

Слободен печат

Хилари Клинтон со критики до Трамп: Тоа што го прави е застрашувачка употреба на моќ за која нема место во САД

Слободен печат

Нумовски: Неможност за аплицирање за велосипеди и тротинети по електронски пат, за неколку дена ќе заврши повикот (ВИДЕО)

Слободен печат

Се урна железнички мост во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

По квалитет на мрежи државава рангирана на второ место во Европа

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Паунов: За максимално да го искористиме сонцето, треба домаќинствата и компаниите да поврзат соларна централа на своите кровови (ВИДЕО)

Слободен печат

Андоновиќ: Расните немири во САД прераснуваат во социјален бунт (ВИДЕО)

Слободен печат

Гренел официјално поднесе оставка на позицијата во Стејт департмент

Слободен печат

Поради не носење лична заштита казнети се 585 граѓани

МИА Агенција

Најмалку седум цивили загинаа во експлозија на бомба во авганистанската провинција Кундуз

Слободен печат

Богојевски: Ако Мицкоски бега од 5 јули тогаш не треба да се чека на него, злоупотреба на МВР со крајна цел одложување на избори (ВИДЕО)

Слободен печат