Туристите во Црна Гора ова лето најмногу се жалеле на бучава

Туристите во Црна Гора ова лето најмногу се жалеа на бучавата, вознемирувањето за време на нивниот престој на плажа и нелегалната работа, соопшти денеска црногорската Национална туристичка организација (НТО).

Од почетокот на јуни, кол центарот на таа организација примил 28 поплаки од туристи и граѓани, пренесува РТЦГ.

– Поплаките се однесуваа на бучава, попречување на престојот на плажа и узурпација на плажите, работа на црно, нељубезен персонал, непочитување на регулативата, плажи без ценовници, спасувачи и кабини за преслекување и нарушување на јавниот ред и мир, посочи НТО.

Најголем број на претставки, 11 од нив, биле од Будва и десет од Котор.

Прочитајте и...  Целосно реновирана Службата за итна медицинска помош, во Здравствен дом Битола за 3 години реализирани 54 нови вработувања

Прочитај повеќе

Хоти ги замоли пратениците во косовското Собрание да гласаат за измените на буџетот

Слободен печат

Заев од Кавадарци: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

Слободен печат

РЕКОРДЕН БРОЈ ЗАБОЛЕНИ: Флорида потврди 11.458 новозаразени со коронавирусот

Слободен печат

Николоски: Референдумска излезност на 15 јули за обнова на Македонија

Слободен печат

Прва жртва од коронавирус во Малешевијата

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стапија во сила новите уставни амандмани во Русија

Слободен печат

Четворица новозаразени од коронавирусот во Кичево

Слободен печат

Богојески од Крушево: Очекувам сите крушевчани без разлика на нивната политичка припадност да гласаат за Македонски концепт

Слободен печат

Автомобил влетал во група демонстранти на автопат кај Сиетл, две жени повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Јанушев од Петровец: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми платите за 25 отсто, пензиите за 20, а ќе ја намали невработеноста под 10 отсто

Слободен печат

Земјотрес од 5,5 степени го погоди Таџикистан

Слободен печат