Тука лежи причината: Откриено зошто принцот Луис беше немирен на прославата за кралицата

Фото: Инстаграм/Профимедиа

Најмладото дете на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, принцот Луис (4), во текот на платинестиот јубилеј, прославата на 70 години од владеењето на кралицата Елизабета Втора, го украде целото внимание, а сега е откриена и причината зошто момчето било немирно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Just Jared (@justjared)

Мајк Тиндал, сопругот на најстарата внука на кралицата, Зара Филипс, открил дека шеќерот бил причина за немирното однесување на принцот Луис за време на повеќедневната прослава.

– Луис сакаше само да се забавува. А, моите две ќерки се секогаш непослушни, па затоа е тешко да ги смириме. Имаше многу слатки наоколу, така што во сето тоа беше вклучено и многу шеќер – рекол поранешниот рагбист Тиндал во една британска емисија.

Тој додал и дека на помладите членови на кралското семејство им било многу тешко да молчат во текот на целата програма.

– Сите се мали… И за тоа треба многу време. Но, како што знаат сите родители, едноставно правите сè што е потребно – заклучил Мајк, кого британските медиуми го нарекоа „кул вујко“ бидејќи цело време се обидувал да го забавува Луис, како и своите две ќерки Миа и Лена. Тој и неговата сопруга Зара го имаат и синот Лукас.

Да потсетиме, најмладиот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го воодушеви интернетот со своите смешни гримаси на балконот на Бакингемската палата, а потоа повторно го снимија како разменува низа урнебесни изрази на лицето додека ја гледа поворката во чест на кралицата.

Започна четиридневната прослава: Кралицата Елизабета слави 70 години на британскиот трон

ФОТО+ВИДЕО | „Главна“: Принцезата Шарлот го опоменa својот помлад брат Луис и стана вирален хит

Видео на денот