Тухел нема да го води Баерн против Манчестер Јунајтед во Лигата на шампионите

Фото: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Утре и задтуре на програмата се враќа елитниот европски фудбал со натпреварите од Лигата на шампионите.

Уште во првото колото не очекуваат неколку интересни дуели, а во еден од оние кои привлекуваат најголемо внимание ќе се судрат Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед.

За овој дуел, Баерн Минхен ќе биде без Томас Тухел на клупата. Имено, германскиот стратег во април доби црвен картон поради критиките на натпреварот против Манчестер Сити и во дуелот против „ѓаволите“ ќе ја отслужи казната.

Тухел натпреварот ќе го следи од трибините од каде што сигурно ќе комуницира со неговите помошници покрај аут линијата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот