Централен митинг на СДСМ во Скопје

Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски вечер ќе одржи централен митинг во Скопје пред седиштето на Делегацијата на ЕУ, а ќе почне со граѓански марш од пред зградата на Црвениот крст.

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Гордана Силјановска-Давкова, која централниот митинг во главниот град го имаше синоќа, вечер ќе има собири во Свети Николе и во Велес.

Кандидатот за претседател Блерим Река, кој за претседателските избори е поддржан од Алијансата на Албанците и Движењето Беса, вечер ќе има средби со граѓаните на Желино.

Кампањата почна на 1 април и ќе трае до 19 април, по што ќе следува 24-часовен изборен молк пред денот на гласањето во првиот круг закажан за 21 април.

Прочитајте и...  Спасовски: Народот го избира премиерот

Прочитај повеќе

Трамп најави втор голем предизборен собир, иако бројот на заразени со коронавирус е во пораст

Слободен печат

Тачи: Борба против коронавирусот, не со зборови туку во стотици милиони евра

Слободен печат

Медиумите може да поднесуваат барања за субвенционирање на социјалното осигурување за вработените

Слободен печат

Шојбле: ЕУ мора да извлече поуки од пандемијата на коронавирусот

Слободен печат

Најчевска: Кај нас законите се носат по мерка на оние кои се на власт, казни кои што ќе бидат правопропорционални на висината на функцијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Лувр е повторно отворен за посетителите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Андоновиќ: Пресврт – ХДЗ се врати како победник, по поразот кој го доживеа на претседателските избори (ВИДЕО)

Слободен печат

Притвор за осомничените кои лишија од слобода државјанка на Италија​

Слободен печат

Јована Јаневска: Младите треба повеќе да знаат за современата македонската литература (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедлива победа на ХДЗ, СДП доживеа фијаско

Слободен печат

Почина големиот Енио Мориконе, за него Охрид беше посебен град (ФОТО+ВИДЕО)

Валентина Т

Регистрирани се 432 прекршоци за неносење маска

Слободен печат