18 C
Скопје

Трпеновски: ДКСК ќе го прегледа целиот случај со Рашковски

Во своето гостување во „Топ тема“, членот на Комисијата за спречување на корупција и судир на интереси, Горан Трпеновски потврди дека ДКСК ќе ги испита сите индикатори по допрен глас од медумите, врзани за анкетниот лист на Драги Рашковски, неговите приходи и сразмерноста со стекнатиот имот во Побожје.

– Ние како комисија ќе го видиме анкетниот лист на Драги Рашковски и потоа ќе отвориме процес во соработка со финансиската полиција. Ние треба да видиме дали нема сразмерност помеѓу платата и приходите и стекнатиот имот, истакна Трпеновски.

Алсат-М: Рашковски ќе гради хациенда од 800 квадрати во Побожје, а како инвеститори се заведени неговите деца

Рашковски вози џип вреден 74 илјади евра кој не фигурира во неговиот анкетен лист

Поврзани вести

Денеска се регистрирани 135 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО| Менкиноски: Фамозната белешка на АНБ не е доказ во постапката против Јордан Камчев

ВИДЕО| Најмалку 40 мртви меѓу кои и деца во напад на училиште во Авганистан

Горан Наумовски

Папата Франциск повика на прекин на насилството во Ерусалим

МИА Агенција

ЕК нема да нарачува вакцини од АстраЗенека по јуни

МИА Агенција

Во Германија од денеска ослободување од мерките за вакцинираните

МИА Агенција

Остави Коментар