Тројно убиство во Приштина

Според првичните информации на косовската полиција, еден маж смртно ја застрелал својата жена, а потоа снаата за на крај да пресуди на својот живот извршувајќи самоубиство.

Сеуште не се познати околностите и деталите од тројното убиство. Косовската полиција и обвинителството вршат увид на местото на настанот.

Полицијата вели дека убиствата се извршени со огнено оружје.

Прочитајте и...  МЗ: Граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот

Прочитај повеќе

За време на нередите во САД уапсени над 7.200 луѓе

Слободен печат

Усвоен Протоколот за превентивни мерки за сите работни места

Слободен печат

Спасовски: Неработење и саботирање од министерот за внатрешни работи е причина за зголемениот број на заразени

Слободен печат

Словенија поради мигрантите распореди 1.000 полицајци на границата со Хрватска

Слободен печат

Дом за стари лица „Руски”: Ниту една од трите позитивни вработени немала никаков контакт со штитениците во домот

Слободен печат

Хаос во САД: Повредени пет полицајци, нападната полициска станица, нереди насекаде (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата „ги чешла“ угостителските објекти во Охрид, Струга, Дебар и Кичево 

Слободен печат

Русковска: Не бев на завршните зборови затоа што имам еден куп заостаната работа како шеф

Слободен печат

ГПЦ донираше специјална опрема за грчката војска на границата со Турција кај Еврос

МИА Агенција

Јанева: Грубо сум изманипулирана од Камчев и неговата сопруга

Слободен печат

Бајден: Трамп ја користи американската војска против Американците

Слободен печат

Костадинов: Може да се случи да немаме избори ни во редовниот термин во декември

Слободен печат