Тројно убиство во Приштина - Слободен печат
ВестиРегион

Тројно убиство во Приштина

Според првичните информации, маж ја убил својата жена, снаата и на крај извршил самоубиство.

Според првичните информации на косовската полиција, еден маж смртно ја застрелал својата жена, а потоа снаата за на крај да пресуди на својот живот извршувајќи самоубиство.

Сеуште не се познати околностите и деталите од тројното убиство. Косовската полиција и обвинителството вршат увид на местото на настанот.

Полицијата вели дека убиствата се извршени со огнено оружје.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close