Тројца скопјани каснати од куче, меѓу кои и малолетно дете

Во текот на вчерашниот ден на територијата на Скопје од тројца граѓани на различни локации пријавили дека биле каснати од кучиња скитници.

Првиот случај бил пријавен околу 11.00 часот во Полициската станица Центар, каде С.Б.(23) од Скопје пријавил дека на Кеј „13-ти Ноември“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Подоцна Ц.М.(66) од Скопје во Полициската станица Аеродром пријавила дека на булеварот „Видое Смилевски Бато“ била касната од улично куче во пределот на левата нога.

Третиот случај бил пријавен во 17.30 часот во Полициската станица Центар, кога К.Ч.(35) од Скопје пријавил дека на улица „Ѓорѓи Пешков“ неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник.

Прочитајте и...  Минеаполис донесе забрана за задушување на лице за време на приведување

Прочитај повеќе

Полицијата привела лице од Ѓорче Петров за нарушување на јавен ред и мир

Слободен печат

Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Слободен печат

Немил настан во Делчево: Почина 6- годишно дете по пад од трактор

Слободен печат

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат