Тројца скопјани и тетовец уапсени за дрога

Четири лица биле уапсени откако кај нив била пронајдена дрога, информира МВР.

Четири лица биле уапсени на територијата на Македонија вчера, откако кај нив била пронајдена дрога, информира МВР.

Вчера во 20.45 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода А.А.(22) од село Јеловјане, тетовско, и Г.Ј.(19) од село Урвич, тетовско, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена прашкаста материја и марихуана.

Вчера во 21.20 часот на улицата „Шидска“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.А.(27) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Истиот ден во 22.45 часот на булеварот „Партизански одреди“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода В.С.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Прочитајте и...  Кривична за жител на Дебар кој обиде да силува сограѓанка

Ноќеска на улицата „Женевска“, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода 16-годишен малолетник од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

Прочитај повеќе

Кривична за жител на Дебар кој обиде да силува сограѓанка

Слободен печат

Притвор за лицето кое обљуби 14-годишно девојче во Гевгелија

Слободен печат

Уапсен гевгеличанец за силување на малолетничка

Слободен печат

Бројот на жртви од трагедијата во Романовце се искачи на пет

Слободен печат

Триесетдневен притвор за полициски службеник кој земал мито

Слободен печат

Обвинение против лицето кое криеше марихуана во куќата на својот дедо

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Слободен печат

ОЈО Скопје поднесе Обвинителен предлог против албански државјани за тешка кражба

Слободен печат

Од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Слободен печат

Жител на Арачиново осомничен за неовластена продажба на марихуана

Слободен печат

Косовски државјанин обвинет за внесување на дрога во затворот Идризово

Слободен печат

Уапсен жител на Дебар кој се обидел да силува сограѓанка

Слободен печат