6 C
Скопје

Тројца повредени во сообраќајка во Прилеп

Увид на местото извршила екипа од полициската станица Прилеп.

Ноческа во 4.25 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на крстосница од бул.„Гоце Делчев” и ул.„Кузман Јосифовски Питу” во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.М.(24) од Прилеп и патничко возило „опел зафира”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.Т.(45) од Прилеп.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Ф.В.(26) и Д.А.(18), двајцата од Прилеп, сопатници во возилото „мерцедес”, додека со телесни повреди се здобил возачот на истото возило, констатирани во општата болница во Прилеп.

Увид на местото извршила екипа од полициската станица Прилеп.

Прочитајте и...  Скандалозно однесување на пратеник на Граничен премин: Никаде не чекам ред, нема ни тука!

Поврзани вести

Скандалозно однесување на пратеник на Граничен премин: Никаде не чекам ред, нема ни тука!

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Кичево поради непочитување на протоколите за работа

Слободен печат

Приведени двајца Британци поради фалсификувани негативни ПЦР тестови

Слободен печат

Уапсен гостиварец кој превезувал четири мигранти

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Црешево, шест лица се приведени

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа на Пониква: Едно лице загина, две се потешко повредени

Слободен печат

Остави Коментар