Тројца повредени во сообраќајка кај велешко Иванковци

Според првичните информации од терен, најверојатно причина и за оваа несреќа како и вчерашните две  била густата магла и лизгавиот пат.

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на Брза помош, по укажаната прва медицинска  помош од медицинскиот тим  и д-р Сања Димитрова,  итно биле пренесени во Велешката болница

Во сообраќајката имало судир на автомобил во комбе, кое пак претходно се удрило во друго комбе. Повредените лица се од автомобилот.

Портпаролот на Општа болница – Велес Тодор Јаковлевски за МИА изјави дека сите тројца повредени се здобиле  со полесни телесни повреди и се задржани на Хирушкото одделение на опсервација.

-Тоа се тројца жители на село Иванковци,  М.К (67), М.Ѓ (59) и Д.М.(55) години, кој бил возач на автомобилот, на кои итно им беа направени рентген снимање и лабараториски испитувања, а на еден од нив и компјутерска томографија на глава и врат. Лекарите констатираа само полесни телесни повреди,но сепак се задржани на опсервација во Хирушкото одделение, информира Јаковлевски.

Според првичните информации од терен, најверојатно причина и за оваа несреќа како и вчерашните две  била густата магла и лизгавиот пат.

Како што дознаваме од очевидци од терен претходно имало судир на две комбиња, по што автомобилот иако бавно се движел, сепак поради лизгавиот пат се удрил во едно од комбињата.

Портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски за МИА  информира дека полицијата се уште прави увид во несреќата, а локалниот пат за Иванковци повторно е пуштен во сообраќај.

Прочитајте и...  Одреден триесетдневен притвор за тетовецот кој силуваше дете

Прочитај повеќе

Одреден триесетдневен притвор за тетовецот кој силуваше дете

Слободен печат

Тешка сообраќајка во Куманово, едно лице загина

Слободен печат

Приведен 61-годишник кој пред три дена силуваше девојче во Тетово

Марина Дамческа

Затвореник косовец предизвикал пожар во затвор „К’шање”

Слободен печат

Притворен Македонец кој бил спречен во обид за учество во странска војска и параполициски формации во Сирија

Слободен печат

Приведен скопјанец кој мастурбирал пред граѓани

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Магацин и возило изгореа во пожар во охридско Велгошти

Слободен печат

Обвинение против две лица, вработени во Град Скопје, кои присвојувале пари од граѓаните кои плаќале данок и надоместоци

Слободен печат

Кривична за жител на Дебар кој обиде да силува сограѓанка

Слободен печат

Притвор за лицето кое обљуби 14-годишно девојче во Гевгелија

Слободен печат

Уапсен гевгеличанец за силување на малолетничка

Слободен печат

Бројот на жртви од трагедијата во Романовце се искачи на пет

Слободен печат