Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Незгодата се случила на на магистралниот пат Струмица – Ново Село, кај „Робовска крстосница“.

Вчера на магистралниот пат Струмица – Ново Село, кај „Робовска крстосница“, се случила сообраќајна незгода помеѓу „тојота авенсис“ управувана од Ѓ.С.(27) од струмичкото село Турново, „шевролет матиз“ управуван од К.Ѓ.(64) од село Босилово и „рено твинго“ управувано од В.А. (61) од Струмица.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил В.А. и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување на лекарска помош, додека со телесни повреди се здобиле Ѓ.С. и К.Ѓ..

Увид на местото на сообраќајката извршила екипа од СВР Струмица.

Прочитајте и...  Лекар од струмичка болница синоќа одбил да направи интернистичка анкета

Прочитај повеќе

Мајка и нејзините две ќерки приведени за поседување кокаин

Слободен печат

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција

Во Кичево шест лица не го почитувале полицискиот час, тие се приведени

Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час

Скопјани приведени за поседување марихуана

Слободен печат

Тројца кумановци и двајца кратовци не ја почитувале забраната за движење

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жена го прекршила полицискиот час во Тетово

Двајца од Велес и Неготино и тројца од Кавадарци не го почитувале полицискиот час

2.000 евра казни за момче и девојка од Битола

Горан Наумовски

Во сообраќајка повредена битолчанка

Двајца повредени во сообраќајка на патот Радовиш – Струмица

Обвинение за разбојникот од скопско Лисиче