Тројца повредени на патот Маврови Анови-Дебар

Три лица се повредени откако автомобилот со кој се превезувале излетал од коловозот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар.

Сообраќајната несреќа се случила изутрината околу 8 часот во близина на Скудрињски мост. Од сé уште непознати причини, возачот на возилото „пасат” со албански регистерски ознаки изгубил контрола.

Покрај возачот А.Б. (32) албански државјанин, во болниците во Дебар и Гостивар пренесени и двајца сопатници, 19-годишна девојка и 34-годишен маж.

Прочитајте и...  Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Прочитај повеќе

Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Слободен печат

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат

Среде пат оставено малолетно момче со прострелна рана на ногата

Слободен печат

Над 20 наставници од Драчево изготвувале лажни сведителства за основци

Слободен печат

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Слободен печат

Повредениот во сообраќајката кај Дреново во добра здравствена состојба испишан од велешката болница

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Моника Ристеска: Татко ми ме претепа зашто бев да земам чипс од шкафчето во кујна

Мирослава Бурнс

Пожар во семејна куќа во Прилеп

Слободен печат

За време на полициски час албански државнани влегле во државава и се шетале на Рамазан Бајрам

Слободен печат

Се запали и целосно изгоре автомобил на регионалниот пат Чашка-Велес

Слободен печат

Физички пресметки во Велес и велешко Рудник за време на полицискиот час

Слободен печат

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски