Тројца Бугари шпионирале за Русија во Британија

Тројца осомничени шпиони во корист на Русија се уапсени во Британија и обвинети во голема истрага за националната безбедност, објави Би-Би-Си. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Обвинетите се бугарски државјани за кои се тврди дека работеле за руските безбедносни служби. Тие биле задржани во февруари според Законот за службени тајни од детективи за … Продолжи со читање Тројца Бугари шпионирале за Русија во Британија