Трофејот од Купот на Италија во витрините на Лацио (ВИДЕО) - Слободен печат
СпортФудбал

Трофејот од Купот на Италија во витрините на Лацио (ВИДЕО)

Римскиот клуб триумфира во Купот на Италија откако во финалето ја совлада Аталанта со 2:0.

Екипата на Лацио е освојувач на Купот на Италија откако на стадионот „Олимпико“ во Рим, ја совлада Аталанта со 2:0. „Лацијалите“ до трофејот дојдоа со двата гола кои ги постигнаа во последните 10 минути од натпреварот.

Српскиот репрезентативец, Сергеј Милинковиќ-Савиќ во 82. минута го отвори резултатот, додека победата ја завери Кореа во 90. минута.

Ова е седми трофеј за Лацио во Купот на Италија, а последен пат триумфираше пред шест години.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.