Трофејот од Купот на Италија во витрините на Лацио (ВИДЕО)

Екипата на Лацио е освојувач на Купот на Италија откако на стадионот „Олимпико“ во Рим, ја совлада Аталанта со 2:0. „Лацијалите“ до трофејот дојдоа со двата гола кои ги постигнаа во последните 10 минути од натпреварот.


Српскиот репрезентативец, Сергеј Милинковиќ-Савиќ во 82. минута го отвори резултатот, додека победата ја завери Кореа во 90. минута.

Ова е седми трофеј за Лацио во Купот на Италија, а последен пат триумфираше пред шест години.

Прочитајте и...  На денешен ден Вардар ја освои втората титула во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат