Тркалезна маса за економската иднина на земјава – Слободен печат
ВестиЕкономија

Тркалезна маса за економската иднина на земјава

Целта е да се поттикне дебата за можните економски предизвици со кои земјава би се соочила во процесот на евроинтеграција.

Во организација на Институтот за стратегија и развој (ИСД), денеска во Скопје ќе се одржи тркалезна маса на тема „Економските предизвици и ефекти од евроатланските интеграции”.

Целта е да се поттикне дебата за можните економски предизвици со кои земјава би се соочила во процесот на евроинтеграција.

Тркалезната маса, според организаторот, ќе биде своевиден форум на кој политичарите, академиците, претставниците на бизнис заедницата и младите ќе имаат можност отворено да разменуваат мислења за прашања од суштинска важност за економската иднина на земјата, а на неа ќе се обрати и премиерот Зоран Заев.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close