Трик и декорација: Како да ги заштитите своите тераси од птиците - Слободен печат

Трик и декорација: Како да ги заштитите своите тераси од птиците

Многу луѓе имаат проблем да ја одржат чиста својата тераса. Птиците во потрага по сенка и храна постојано ги валкаат балконите и терасите. Оние на кои им здодеало секојдневно да ги чистат своите тераси од изметот, смислиле интересен трик за да се заштитат од овие натрапници, така што закачиле цедиња на рибарски конец.

Слободен печат

Прочитај повеќе

Денес е една од најбараните светски манекенки, а пред 10 години се мачела со алкохолот (ФОТО)

Слободен печат

За Стивен Кинг не е битна расната разноликост: Славниот писател вербално нападнат на социјалните мрежи

Слободен печат

Џесика Симпсон: Сфатив дека морам да го оставам алкохолот кога не можев да ги облечам децата!

Слободен печат

ОСКАРИ: Историјата на модата на Оскарите преку 10 креации

Слободен печат

Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Симптоми на леукемија кои често ги игнорираме

Слободен печат

Остави Коментар

4 × two =

Прочитај повеќе

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Слободен печат

Дневен хороскоп за 26.01.2020 – Погледнете што велат ѕвездите за вас!

Слободен печат

Виц на денот: Само ти фалеше

Слободен печат

Три главни причини поради кои луѓето во среќни врски ги изневеруваат партнерите

Слободен печат

Згодната Џорџина покажа како се танцува – Роналдо е вистински среќник! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со женска рака: Поезија од Марта Маркоска

Слободен печат