Трибина за иднината на економските односи со Руската Федерација – Слободен печат
ВестиЕкономија

Трибина за иднината на економските односи со Руската Федерација

Средбата се организира по повод 14-годишнината од постоењето на Македонско-руската стопанска комора.

Македонско-руската стопанска комора денеска организира деловна средба на тема „Иднината на економските односи со Руската Федерација”.

Средбата се организира по повод 14-годишнината од постоењето на Македонско-руската стопанска комора.

Организаторот најавува обраќање на амбасадорот на Руската Федерација, Сергеј Александрович Баздникин и на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close