Три жени повредени во сообраќајка во Скопје

На скопската улица „Јадранска магистрала“ се случила сообраќајна незгода помеѓу „голф“ управуван од А.Ф.(21) од Скопје и „шевролет лачети“ управуван од А.О.(20) од скопско Никиштани.

Во незгодата е повредена А.Х.(20), сопатничка од „голфот“ која била пренесена во градската општа болница „Свети Наум Охридски“, додека полесно се повредени А.О. и сопатничка од истото возило и О.Х.(45). Двете биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Прочитајте и...  Во стан во Центар пронајден починат маж

Прочитај повеќе

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат

Во стан во Центар пронајден починат маж

Слободен печат

Жена од Кичево во својот подрум пронашла минофрлачка мина

Слободен печат

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

АХВ откри измамник: Сопственик на фирма препакувал и продавал јачменова трева во прав „без глутен“

Слободен печат

Возило прегази пешак кој им подлегна на повредите

Слободен печат

Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Слободен печат

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат

Среде пат оставено малолетно момче со прострелна рана на ногата

Слободен печат

Над 20 наставници од Драчево изготвувале лажни сведителства за основци

Слободен печат