ТРИ ЗЕМЈОТРЕСИ ЈА ПОГОДИЈА АЛБАНИЈА: Повеќе од 70 лица се повредени (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

ТРИ ЗЕМЈОТРЕСИ ЈА ПОГОДИЈА АЛБАНИЈА: Повеќе од 70 лица се повредени (ВИДЕО)

Последниот земјотрес бил со јачина од 4,4 степени по Рихтеровата скала.

Вкупно три земјотреси во текот на денешното попладне ја погодија Албанија. Земјотресите се случија на територијата на Тирана и Драч, а според тамошните служби, засега има повеќе од 70 повредени.

Последниот земјотрес бил со јачина од 4,4 степени по Рихтеровата скала.

Делови од Албанија кои најмногу се погодени од земјотресот се брез струја и мобиле сигнал, јавуваат албански медиуми.

Погледнете го моментот кога еден од земјотресите ја погодил Албанија денеска:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close