Три ракети паднале во близина на американската амбасада во Багдад (ВИДЕО) - Слободен печат

Три ракети паднале во близина на американската амбасада во Багдад (ВИДЕО)

Три ракети паднале во т.н. Зелена зона во близина на американската амбасада во ирачкиот главен град Багдад.

Според извештаите на светските медиуми, најпрво се слушнала експлозија во градот, но причината засега не е позната.

Засега нема информации за евентуални мртви или повредени.

На социјалните мрежи се појавуваат снимки од случувањето на кои може да се слушнат и знаци за предупредување.

 

 

Прочитајте и...  Виц на денот: Срца

Прочитај повеќе

Излекуваните од коронавирус да донираат крв, повикуваат здравствените работници

Слободен печат

Зекири: Не смееме да се јавуваме по судии и да бараме услуга

Слободен печат

Основачот на „Амазон“ ќе донира 10 милијарди долари за борба против климатските промени

Слободен печат

ЕДИ РАМА НЕ МОЖЕ ДА ЈА СОКРИЕ РАДОСТА: За Албанија собрани 1,15 милијарди евра

Слободен печат

ЕУ и додели на Албанија 100 милиони евра, Велика Британија милион фунти, а Шведска 5,6 милиони евра

Слободен печат

Николовски: Објавените докази од ПИ Мерките за „Рекет” доказ за вмешаност на власта

Слободен печат

Остави Коментар

Шестнаесет − четири =

Прочитај повеќе

ЗАСТРАШУВАЧКИ ПРОЦЕНКИ НА ОН: Половина милион луѓе во Лесото ќе гладуваат поради сушата

Слободен печат

КАМИОН ЛАДИЛНИК со 15 мигранти откриен на бугарска граница, уапсени двајца Грци

Слободен печат

Два авиони за евакуација слетаа во Калифорнија, 14 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Извештајот на Европската комисија од 2 до 4 март

Слободен печат

Невада гласа за избор на демократски претседателски кандидат

Слободен печат

Во Франција секој ден има по 120 напади со нож или друго ладно оружје

Слободен печат