Три пози кои момците воопшто не ги обожаваат, иако ни се чини поинаку

Исто како и жените, така и мажите имаат омилени и помалку омилени секс-пози, кои ги сакаат или не ги сакаат од разноразни причини.

Погрешно е и верувањето дека им годи каков и да е секс, сè додека е секс. Баш и не е така.

Еве кои пози тие не ги сакаат:

Секс во када

Кадата е тесна, влажна, лизгава, а водата и не е добар лубрикант. За да спречите фијаско во бањата, не ни почнувајте со секси игра таму, дури ни во туш-кабина.

Секс во стоечка поза

Ја гледаме во филмови, но за да се изведе успешно во реалноста, и двајцата партнери, особено мажот, треба да бидат практично атлетичари. Ако не сте тоа, не ризикувајте.

Лажичка (spooning)

На девојките им е супер, но за мажите тоа значи потешка пенетрација, но и помал поглед на телото на партнерката.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат