Три најдобри книги кои мора да ги прочитате: Го промениjа животот на илјадници жени!

Дали веќе сте ги прочитале? Добрата книга има моќ да ви го подигне расположението, да ве отргне од здодевноста, да ве расплаче, некогаш дури и да одговори на некои прашања кои долго време ве мачеле.

Ви претставуваме 3 книги кои им помогнале на илјадници жени да го променат својот живот на подобро!

  1. Прекрасно е да се биде жена (Хелен Анделин)

Оваа книга на жените им ги дава одговорите на најчестите женски прашања:

  • Како да го направите среќен бракот?
  • Кои женски особини им се најпривлечни на мажите?
  • Што е среќа за мажена жена, и многу други прашања.
  1. Жените кои многу сакаат (Робин Норвуд)

„Нешто во концептот на љубовта многу личи на страдање”. Ако припаѓате во оваа група на жени кои размислуваат вака, оваа книга е меѓу оние кои можат да ви го променат животот. Раскажува што и се случува на личноста која премногу сака и што може да и донесе тоа. Исто така, се осврнува на прашањето зошто жените остануваат со себични мажи и што е тоа што ги тера да сакаат такви мажи.

  1. Како да го излечите својот живот  (Лујза Хеј)
Прочитајте и...  Пред короната Олимписките игри се откажани само трипати: Не ги прекинаа ниту масакрите, ниту терористите!

Една од најпознатите книги на Лујза Хеј во која се претставени методите како да се ослободите од сè што ви прави штета, користејќи ја исклучиво добрата желба, и како да го промените стереотипниот начин на размислување. Оваа книга ќе ви помогне да откријате како да се засакате себеси и своето тело, низ најразлични проблеми со кои секој од нас се соочува.

 

Прочитај повеќе

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Бисера Бендевска и нејзините предлози за книги за деца

Јасмина Кантарџиева Димков

Зошто докторите против чумата носеле чудни маски со клун?

Слободен печат

По 8 години нова песна на Боб Дилан: Песната е за убиството на Џон Кенеди и трае 17 минути! (ВИДЕО)

Слободен печат

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се вратија во САД! (ФОТО)

Слободен Печат

Марија Марјановиќ, писателка во најава: Ми изгледа дека децата сметаат дека не е „кул“ да се чита

Јасмина Кантарџиева Димков

На што сè се спремни глумците за добра улога: Натали Портман ја избричила главата, на Николас Кејџ му биле извадени 4 здрави забa

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ова е причината зошто голем дел од познатите личности се заразени со коронавирусот!

Слободен Печат

Како денес изгледа момчето кое го играше синот на Рос во „Пријатели“ (ФОТО)

Слободен Печат

Пејачката Слаѓана Милошевиќ претепана во својот стан од нејзиниот партнер!

Слободен Печат

Со уметност против корона: Ентони Хопкинс компонираше валцер, а сега покажа и како слика (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Од овие навики би требало да се откажете за време на коронавирусот

Теодора Циклевска

Патот до успехот на Џорџина Родригез: Како успеа да стане една од најпознатите инфлуенсерки и девојка на Кристијано Роналдо

Слободен Печат