8 C
Скопје

Три модели на капи кои ќе се носат оваа зима: Совршен детаљ за секој стајлинг! (ФОТО)

Без разлика дали станува збор за минималистички, деловен или еклектичен бохо стил, сите тогаш избираме нешто „за глава“, а оваа сезона препозна неколку прекрасни модели со ретро знак.

Еве три модели на капи што треба да ги носите оваа есен и зима:

1. Bucket Hat (Кофа-капа)

View this post on Instagram

that bucket hat kinda vibe

A post shared by Roberta Pellegrino (@robertanaive) on

Во текот на летото, се носеа капи од оваа форма, а овој тренд се пренесе во есента и зимата. Овој модел ќе се носи во водоотпорни и крзнени варијанти. Предност е неговиот поголем раб што го штити лицето од ветер и студ. Одлично оди со спортски и елегантни комбинации.

2. Беретка

View this post on Instagram

by @yleniacuellar

A post shared by Justine Soranzo (@justinesoranzo) on

Беретката е одличен избор доколку носите костуми и комбинации на облека во интересни бои, а може да се носи на челото, странично или на наназад. Одлично оди со ретро кожено палто.

3. Гранџ капа

Познатиот модел на капа од деведесеттите години, познат и како капа од гравчиња, е симпатична плетена креација која одговара на сите видови лица. Тоа е препознатлив детал во спортско-елегантни комбинации во кои доминираат тренерки-панталони.

Прочитајте и...  ФОТО: Гвинет Палтроу ужива во љубовта и не крие колку е посреќна во новиот брак

Поврзани вести

ВИДЕО | ШТО СЕ СЛУЧУВА: Мистериозниот монолит исчезна од Романија, за сега нов да се појави во Калифорнија

СП.

Познатата комичарка открива како успеала да изгуби 18 килограми за време на карантинот

Слободен Печат

Се бараат кандидати кои за 11.000 евра ќе лежат 30 дена на кревет

Слободен печат

Ријана во секси празнично издание во новата зимска кампања на „Savage x Fenty“

Ирена Трајкова

ФОТО: Гвинет Палтроу ужива во љубовта и не крие колку е посреќна во новиот брак

Слободен Печат

Кралицата Елизабета Втора првпат ќе го помине Божиќ сама со сопругот

Слободен печат

Остави Коментар