ТРИ МЕСЕЦИ НЕ ПЛАТИЛА РАТА: Банка во потрага по Северина, која троши илјадници евра на одмор

Северина во моментов не е во можност да ја плаќа ратата за кредитот во висина од 100.000 евра, која изнесува околу 2.000 евра месечно, дознава српски „Курир“.

Доколку таа не ги подмири своите долгови кон банката, може да остане без станот во Загреб. Откако го изгуби претходниот менаџер, таа не умее да располага со парите, но нема ниту еден добар настап, а со тоа зема помали хонорари и не може да ги подмирува останатите долгови. Пред осум месеци подигнала кредит за снимање нов албум, но сега има проблеми со исплаќање на ратите, со кои доцни неколку месеци.

Како гаранција го дала својот стан во Загреб, а во моментов должи околу 7.000 евра, вкупно со каматите.

Она што е евидентно е дека сè помалку ја има на настапи и фестивали, за разлика од нејзините колеги како Петар Грашо, Тони Цетински и Јелена Розга, кои се појавија на секој можен настап и фестивал, како во Хрватска, така и низ целиот Балкан.

Ваквото губење на компасот публиката го припишува на прекинувањето на соработката со долгогодишниот менаџер, Томица Петровиќ, кој умешно организирал сè во однос на нејзините настапи и хонорари.

Од друга страна, таа неодамна беше на одмор во Бодрум, во скап хотел, каде дневен аранжман чини 960 евра.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат