Три лица приведени за напад на малолетник во Пршовце

Три лица на возраст од 18 и 19 години од тетовско Теарце се приведени ноќеска откако се пријавени во тетовската полиција дека нападнале и повредиле малолетник, како и уште едно лице кое се обидувало да ги раздвои. Нападот се случил вчера околу 16.30 часот во авто-перална во Пршовце.

– Вчера во 21 часот и 30 минути, 17-годишник од тетовско Пршовце, заедно со неговиот татко, пријавиле дека околу 16 часот и 30 минути, во авто-перална во ова село, во која работел, физички бил нападнат од три лица. Тие тројца истовремено нападнале и лице кое се обидело да ги раздели, при што користеле и тврди предмети и на малолетникот  му нанеле тешки телесни повреди, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Прочитајте и...  Турски државјанин преку мобилен телефон украл 11.000 евра

Според неговите информации за кратко време тројцата напаѓачи Е.С. (19),  Ј.М. (18) и Д.А. (19), сите од тетовско Теарце, се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

Прочитај повеќе

Татко и син зад решетки, одгледувале марихуана во својата викендичка (ВИДЕО)

Дрога и муниција пронајдени во дом на скопјанец, ОЈО бара притвор

Слободен печат

Кумановец ја нападнал девојката во кафуле

Девојка нападната од 32-годишен маж во Велес

Слободен печат

Девојка од Велес пријавила дека два пати била силувана

Слободен печат

Обид за грабеж во домот на докторот Вело Марковски

Лука Андреев

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Турски државјанин преку мобилен телефон украл 11.000 евра

Слободен печат

Полицијата пронајде 65 стебла канабис во Демир Капија, приведени се две лица

Слободен печат

Турски државјанин фалсификувал пасош за да си го продолжи престојот во државава

Слободен печат

Притвор за дрвокрадците од Прилеп

Слободен печат

Шестгодишно дете почина од струен удар

Слободен печат

Македонец баран со меѓународна потерница е уапсен на Ќафасан

Слободен печат