8 C
Скопје

Три лица повредени во сообраќајка на патот Куманово-Свети Николе

Три лица се повредени, од кои едното потешко, во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, соопшти денеска СВР Куманово.

Несреќата во полицијата била пријавена во 16.20 часот.

– Патничко моторно возило „опел астра” со кумановски регистарски ознаки, управувано од М.П. (40) од Куманово, излетало од коловозот. Во незгодата, сопатничката З.П. (68) од Куманово се здобила со тешки телесни повреди, а возачот и друга сопатничка С.П. (60) од Куманово се здобиле со телесни повреди, констатирани во Општата болница Куманово, соопшти СВР.

Увид извршила екипа од кумановската полиција.

Прочитајте и...  Донесена одлука за едностран раскин на Договорот за концесија за ископ на песок во Долно Коњаре

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар