9 C
Скопје

Три хороскопски знаци со најлоша среќа во месец ноември

Од една страна, лошата среќа можете да ја гледате како испуштена можност, неуспех, проблем. Но, можете да ја гледате и како неопходна пречка која ве спречила да направите лош избор. Овој ноември следниве 3 знаци ќе научат дека одбивањето значи заштита. Погледнете кои се знаците кои ќе имаат најлоша среќа во љубовта овој месец.

1. Овен

Никогаш не сте чекале кога станува збор за љубовта. Овој месец сонцето во Шкорпија ќе ги забави нештата за вас. Постојат 2 начина на кои можете да ѝ пријдете на оваа заземјувачка енергија. Можете да ја прифатите и да го искористите овој период за подобро да се разберете пред да започнете романтична врска. Можете и да ѝ се спротивставите и да се упатите веднаш кон она што го сакате. И двата избора ќе бидат стресни. Оваа анксиозност најверојатно ќе трае до третата недела на ноември. Сепак, можете да ја искористите во ваша корист ако на проблемите гледате како шанса наместо затвор.

Прочитајте и...  Сликовница за деца: „Трите мали волчиња“ од Евгениос Тривизас

2. Близнаци

Добро ќе биде да одвоите малку време за вас овој месец. Но, имате и многу можности да ги потиснете чувствата преку активности. Копањето длабоко во вашите емоции може да направи да се чувствувате како да немате контрола над ситуациите околу вас. Можете да се почувствувате заробено во вашата глава. Обидете се да му одолеете на искушението. Размислете што е она што навистина го сакате.

3. Лав

За одново да се изградите потребно е да направите промени. Ова не значи дека овој период нема да биде тежок. Сепак имајте на ум дека и светот многу пати бил уништуван и се регенерирал. Размислете кои се нештата што ве кочат? Што треба да отстраните од вашиот живот? Ако е потребно да изгубите нешто за да го научите ова, помирете се со тоа. За да стигнете до врвот потребно е да се ослободите од малите пречки.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 14 април: Треба да бидете претпазливи

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Со нив е навистина тешко: Три хороскопски знаци кои е тешко да се засакаат!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Остави Коментар